Malta Dil Okulları   Yurtdışı Eğitim
Yurtdışı Eğitim
Malta
bilgi istek
22 23 24 25
travel
study magazine
kursları
malta hava yolları maltaya nasıl gidilir
Dil Eğitim Seçenekleri
malta
Malta
ma lta dil oku lu
Malta Nasıl Gidilir, Yaşam Şartları, Neler gerekir

Malta Hakkında


Maltada Ulaşım

UÇAK SEFERLERi

Malta'ya direkt olarak sadece Pazartesi ve Perşembe günleri Malta Airlines ile gidebilirsiniz. Her Pazartesi ve her Perşembe günü uçak istanbul Atatürk Havaalanından hareket etmekte, aynı gün Malta saati ile sabah saat 08:10 gibi Malta'ya varmaktadır. Malta'ya gidiş Bulgaristan üzerinden yapıldığından 3.5 - 4 saat civarı sürmektedir. Dönüşte ise uçuşlar doğrudan istanbul'a yapıldığından yolculuk 2 saat sürmektedir. Malta ile aramızdaki saat farkı ise 1 saattir. Malta bizden 1 saat geridir.

Malta uçak biletleri kış sezonunda 250-300 Euro arasında değişir. Ancak yaz aylarında bu rakam yoğun talepten dolayı 300-450 Euro arasında seyreder. Bu sebeple yaz sezonunda gitmeyi düşünen öğrencilerin ilk önce uçak biletlerini ayırtması tavsiye edilir.Çünkü erken rezervasyon yapıldığında ucuza uçak bileti bulunabilmektedir.

Malta'ya gidecek tüm öğrencilerimiz için uçak rezervasyonlarının yapılması, en ekonomik uçuşların bulunması ve biletlerin alınması firmamızcaÜCRETSiZ olarak yapılmaktadır.

OTOBÜS SEFERLERi 

Malta'da toplu taşımacılık adayı turlamak için en ucuz ve etkin yöntemdir. Malta'nın adeta sembolü haline gelen 1950 model otobüsleri sizlere değişik bir haz verecektir. Otobüs ücretleri 15 ile 35 sent arasındadır. En uzun otobüs yolculuğu 50 dakika, ortalama yolculuklar ise 20-30 dakikadır.

TAKSi ÜCRETLERi

Malta'da genellikle Mercedes marka siyah ve beyaz taksiler hizmet vermektedir. Siyah taksiler beyaz taksilere göre daha ucuzdur. Siyah taksi durakları 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. 4 kişilik gruplar şeklinde taksiyi tercih ettiğinizde kısa mesafelerde otobüse göre daha ucuz olabilmektedir.

ARAÇ KiRALAMA

Öncelikle Malta'da araçların sağdan direksiyonlu olduğunu ve trafiğin soldan işlemekte olduğunu hatırlatmalıyız. Uluslararası ve ulusal ehliyetler Malta'da geçerlidir. Malta'da birçok oto kiralama firması vardır ve araçları şöförüyle de kiralayabilmeniz mümkündür. Kiraladığınız aracın modeline göre günlük kiralama ücreti değişecektir ancak fiyatlar her durumda Türkiye'dekinin neredeyse yarısıdır. Örneğin, fotoğraftaki aracı bir haftalığına kiralamak için günlük 45 TL. vermeniz yeterlidir. Kiralama süresi uzadıkça fiyatlar daha da düşmektedir.

BiSiKLET

Özgürlüğünüzden taviz vermiyorsanız siz de Malta'da gençlerin çoğunluğunun yaptığı gibi bir bisiklet kiralayabilir veya satın alabilirsiniz. Malta'da yollarda bisikletler için ayrılmış özel şeritler bulunmaktadır ve bisikletinizi güvenle sürebilirsiniz.

Maltada Ne Ne Kadar?

Malta'da para birimi Malta Lirasıdır. Malta Lirası dünyanın en değerli paralarından biridir. 1 Malta Lirasının (MTL) yaklaşık Euro ve Dolar değerleri aşağıdadır.

1 MTL = 2.33 EURO

1 MTL = 2.98 DOLAR

Malta'da normal bir öğrencinin aylık harcaması yaklaşık 200 Euro civarında olmakla birlikte, bu değer tahminidir ve kişiye göre değişkenlik göstermektedir. En iyi yöntemlerden biri yanınızda kredi kartı bulundurmak olabilir. Malta'daki alışveriş merkezleri ve mağazalar MTL üzerinden çalışır; bu nedenle ülkeye götürülen döviz, havaalanlarında bulunan döviz bürolarında bankalarda değiştirilmelidir. Bu para birimi fazla tanınmamış olduğundan Türkiye'den Malta Lirası bulmak zor olabilir. 

Ülkedeki enflasyon düşük olsa bile, Malta Avrupa standartlarına oranla daha ucuzdur. Eğer her gün için 10Lm'lik bütçe ayırabilirseniz, güzel bir otelde konaklama, restoranda basit bir yemek, yol üstünde düzgün bir hafif yemek ve sizi idare edecek oranda soğuk içecek alabilirsiniz. Eğer kendi yemeklerinizi kendiniz pişirirseniz, masraflarınız daha da düşük olacaktır. Özellikle durgun sezonlarda, günlük 15Lm ile 20Lm harcayarak, yüzme havuzlu bir otelde kalıp, daha iyi restoranlarda yemek yemenin tadını çıkarabilirsiniz. 

Malta'daki bazı harcamalar ve fiyatları

Mc Donald's Menü = 8.90 TL
Pizza Hut Tek Kişilik Pizza Menü = 9.00 TL
1 Litre Su = 0.75 TL
1 Litre Süt = 1.00 TL
1 Litre Benzin = 1.44 TL
1 Şişe Bira = 1.00 TL
1 Şişe Şarap = 8.90 TL
Ekmek = 0.50 TL
Sinema = 8.00 TL
Kutu Kola = 1.50 TL

Malta Hava Durumu

Malta Adaları, yumuşak geçen kışları ve sıcak yaz sezonuyla sağlıklı bir iklime sahiptir. Soğuk rüzgarlar, kar, don ve sis Malta'da bilinmeyen terimlerdir. Nisandan sonra seyrek olmakla birlikte yazın neredeyse hiç rastlanmayan yağışlar en çok Eylül ile Nisan ayları arasında görülür.

Sıcaklık kış aylarında (Kasım - Nisan) ortalama 14.3°C, yaz aylarında (Mayıs- Ekim) ise ortalama olarak 32.6°C civarındadır. Malta adaları, sıcak yaz günleri ve gecelerinde denizden esen serin meltemlerle, Temmuz ayı ortalarından Eylül ayı ortalarına kadar devam eden sıcaklığın yüksek olduğu dönemlerde bile, nadiren aşırı sıcaklara maruz kalır. Kışın bile bazı aylarda denize girilebilmektedir.

Malta Resmi Dili

Malta`da ingilizce ve Maltaca olmak üzere iki dil konuşulmaktadır. 19. yüzyılın basından 1934 yılına kadar ingilizce Malta'nın resmi dili olmuştur. Maltaca ancak 1934'ten sonra ikinci anadil konumuna gelebilmiştir. Günümüzde Malta`da ingilizce TV`lerde, gazetelerde, sokaklarda ve benzeri. her alanda yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.

Malta adalarında ingiliz eğitim sistemi uygulanmakta, günümüzde ingiliz tatilcilerinin en önemli tatil merkezi olma konumunu korumaktadır. Malta ders dışında da ingilizce pratik yapabilmek için ideal bir ülkedir. Adalar çok dilli bir kültürün Akdeniz de pek rastlanmayan farklı bir örneğini teşkil ederler, ingilizce her yerde konuşulur.

Malta
8888
Malta Dil Okulları ile ilgili hertürlü sorunuz için bize ulaşabilirsiniz.
Dil Eğitimi Seçenekleri
Malta Dil Okulu Makaleleri
Copyright © 2006- 2020 Malta Dil Okulları - maltadilokullari.com
Malta Dil Okulları | Malta Dil Okulu | Malta Yaz Okulları | Malta Fotoğrafları | Malta Hakkında | Malta Gezi Rehberi | Malta Dil Kursu | İletişim
 
Dil Sayfa Başına Dön
 
Malta Dil Okulları