Malta Dil Okulları   Yurtdışı Eğitim
Yurtdışı Eğitim
Malta
bilgi istek
22 23 24 25
travel
study magazine
kursları
malta hava yolları maltaya nasıl gidilir
Dil Eğitim Seçenekleri
malta
Malta
ma lta dil oku lu

MALTA VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA


Malta 2007 yılında schengen ülkeleri arasına girmiştir. Vize başvuruları VFS global aracılığı ile İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere 3 ayrı merkezden yapılmaktadır. Öğrenci vizeleri haricinde ki diğer tüm vize türleri için şahsi başvuru gerekmektedir. Öğrenci vizelerin de ise konsolosluğun anlaşmalı olduğu acentalar aracılığı ile başvuru yapılabilmektedir. Kişilerin başvuru için randevu almasına gerek yoktur. Resmi tatilller ve hafta sonları hariç 09:00 – 14:30 saatleri arasında sıra numarası alınarak başvuru yapılabilir. Pasaport iadeleri ise 11:00 – 16:00 saatleri arasında yapılmaktadır. Yapılan başvurular da eksik bir belge olmaması durumunda evraklar konsolosluğa iletilir.Vize başvuru değerlendirmesi 5 iş günü içerisin de sonuçlanmaktadır. İsteğe bağlı kargo hizmet ücreti ve vize ücreti nakit olarak VFS Global yetkililerine başvuru esnasında ödenir.

Başvurular kısa süreli ve uzun süreli kalış olarak 2 kategoride değerlendirilir. Kısa süreli kalışlar ; transit vize, turist vizesi, ticari vize, spor ve kültürel amaçlı vize, aile ve arkadaş ziyareti ve eğitim amaçlı kalışlardır. çalışma vizesi ve yerleşim oturum vizesi ise uzun süreli kalışlar kapsamında değerlendirilir. Yeşil pasaport sahipleri 3 aya kadar ülkede vizesiz olarak kalma hakkına sahiptirler.

YEŞİL PASAPORT DURUMU


Yeşil pasaport sahipleri 3 aya kadar schengen ülkelerinde vizesiz kalma hakkına sahiptirler. TBMM eski millet vekilleri, eski bakanlar, 1., 2. Ve 3. Derece kadrolara sahip devlet memurları ve emekli devlet memurları yeşil pasaport alma hakına sahiptirler. Yeşil pasport alma hakkına sahip kişilerin evlenmemiş 25 yaşının altındaki çalışmayan çocukları ve eşleri de bu pasportu kullanma hakkına sahiptirler. Ayrıca bu pasaporta sahip kişilerin fiziksel veya zihinsel özründen dolayı bakıma muhtaç olduğu resmi olarak kanıtlanan çocukları da bu pasporttan faydalanabilirler.

Yeşil pasaport başvurusu için kişiler İlçe emniyet müdürlüğünden randevu aldıktan sonra gerekli olan evraklarıyla şahsi olarak başvuru da bulunmalıdır. Başvuru için kişilerin nüfus cüzdanı aslı, 2 adet 5x6 boyutlarında biyometrik fotoğraf, cüzdan bedeli ödendi makbuzu, pasaport talep formu ve varsa daha önceden alınmış pasaportlarını başvuru esnasında yetkililere sunması gerekmektedir.

Yeşil pasaportlar için 3 aya kadar vize uygulaması olmayan ülkeler şu şekildedir; Almanya, Fas, İtalya, Romanya, Gürcistan, Tayland, Honduras, İsveç, Ukrayna, Norveç, Filipinler, İzlanda, Bangladeş, Macaristan, Bosna Hersek, Malezya, Moğolistan, Çek Cumhuriyeti, Pakistan, Avusturya, Finlandiya, Güney Kore, Sri Lanka, Hollanda, Türkmenistan, Yemen, İsrail, Japonya, Peru, Azerbaycan, Lüksemburg, Beyaz Rusya, Maldivler, Cezayir, Danimarka, Mısır, Fransa, Küba, Polonya, Slovakya, Hırvatistan, Tunus, İspanya, İsviçre, Venezuella, Bahreyn, Guetemala, Litvanya, Belçika, Makedonya, Brezilya, Singapur, Nikaragua, Çin Halk Cumhuriyeti
Malta
8888
Malta Dil Okulları ile ilgili hertürlü sorunuz için bize ulaşabilirsiniz.
Dil Eğitimi Seçenekleri
Malta Dil Okulu Makaleleri
Copyright © 2006- 2019 Malta Dil Okulları - maltadilokullari.com
Malta Dil Okulları | Malta Dil Okulu | Malta Yaz Okulları | Malta Fotoğrafları | Malta Hakkında | Malta Gezi Rehberi | Malta Dil Kursu | İletişim
 
Dil Sayfa Başına Dön
 
Malta Dil Okulları