English Language Academy Dil Okulu

Malta’ nın turizm merkezi olan Sliema’ da 1988 yılından kurulan ELA, Ocak 2019′ dan itibaren Malta’nın Gzira bölgesinde bulunan Chamber College’ ı bünyesine katmış ve kaliteli eğitimini bu okulun tesislerinde vermeye devam etmektedir. ELA her yaştan ve her ulustan öğrencilere İngilizce dil eğitimi sunan saygın ve profesyonel bir kurum konumuna ulaşmış durumdadır.

Ülkelerden gelen öğrencilerin dağılımını oldukça iyi ayarlayan ELA, hem yetişkin hem de genç öğrencilerin ihtiyaçlarına göre tasarlanan modern ve yüksek kaliteli İngilizce kursları sunmaktadır. Deneyimli öğretim kadrosu ile kaliteli kurslarının yanı sıra heyecan verici ve unutulmaz sosyal etkinlik programları ile de oldukça ilgi çekmektedir. Toplamda hepsi klimalı 29 sınıfı bulunmaktadır ve öğrencilerin boş vakitlerini değerlendirebilmesi için bilardo, langırt, video oyunları oynayabilecekleri alanlara sahiptir.

Genel İngilizce dersleri 45 dakikalık olup, bu program haftanın 5 gününde alınan 20 dersten oluşur. Bu dersler öğrencilerin konuşma, dinleme, yazma, anlama ve telaffuz becerilerinin artırılmasına yönelik tasarlanmıştır. Tüm bunlar çok farklı uluslardan öğrencilerin birbiriyle etkileşimde bulunduğu bir ortamda gerçekleşir ve böylece dil öğrenimi ve deneyimin yanı sıra dil gelişimi de güçlendirilmiş olur. İletişim dili sadece İngilizce olduğundan öğrenciler İngilizce konuşmaya ve dolayısıyla dili yaşamın her parçasında pratik yapmaya motive olmuş olurlar.