Malta Vizesi

Malta Vize Randevusu

Malta vize başvurusunda bulunmak için öncelikle Malta vize başvuru ve koordinasyon merkezinden randevu oluşturmanız gerekmektedir. Malta vize başvuru merkezinde randevu oluşturabilmek için ilgili merkezin çağrı merkezini arayabilir, web sitesi üzerinden randevu oluşturabilir veya danışmanlık şirketimiz aracılığıyla hızlı ve kolay bir şekilde Malta vize randevunuzu alabilirsiniz.

Malta vize başvuru merkezleri, gün içerisinde belirli sayıda başvuru sahibine hizmet verebilmektedir, merkezlerin kapasiteleri gün içerisinde sınırlı sayıda başvuru sahibine hizmet verebilecek şekilde tasarlanmıştır, bu nedenle randevusuz müracaat halinde Malta için vize başvurunuzu yapacağınız merkezde maalesef herhangi bir işlem yapılamamaktadır. Malta Başkonsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş olan vize başvuru merkezleri Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Edirne, Gaziantep, Antalya, Bodrum ve Trabzon’da bulunmaktadır.

Malta Vize Formu

Malta vize formu seyahat amacı ve sürenize uygun olarak tam ve doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Malta vize başvuru formunuzda dolduracağınız tüm bilgilerin doğru beyanlarla ve eksiksiz olarak doldurulmuş olduğunu vize başvurunuzu teslim ettiğinizde kabul etmiş sayılırsınız. Malta vize başvurusunda bulunurken Türkçe, İngilizce veya Fransızca hazırlanmış ve eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formunuzu Malta vize merkezine teslim etmeniz Malta Başkonsolosluğu tarafından talep edilmektedir. Malta Başkonsolosluğu’na sunacağınız Malta vize başvuru formunuzu doldurduktan sonra form başvuru sahibi tarafından mutlaka ıslak imzalı şekilde, Malta vize başvurusu için hazırlayacağınız tüm evraklarla beraber, Malta vize başvuru merkezine teslim edilmelidir. Malta vize başvuru formunuz danışmanlık şirketimiz tarafından doldurulmaktadır.

Malta Turist Vizesi

Turistik amaçla Malta’ya yapılacak 90 günü aşmayacak seyahatleriniz için Malta Turist Vizesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Sadece turistik amaçla yapılacak olan seyahatler Malta Başkonsolosluğu tarafından bu kategoride değerlendirilecektir. Malta Turist Vizesine başvurabilmek için mutlaka turistik amaçla seyahat edeceğinizi kanıtlayacak otel ve uçak rezervasyonlarınızı başvuru sırasında ibraz etmeniz gerekmektedir. Ayrıca başvuru sahibinin veya başvuru sahibi yerine seyahatin masraflarını karşılayacak olan kişinin, önceden planlanmış olan seyahatte oluşabilecek tüm masrafları(otel, uçak, ara transferler, yaşam masrafları) karşılayabilecek bir maddi yeterliliğe sahip olması Malta Başkonsolosluğu tarafından başvuru sahiplerinden beklenmektedir. Bu nedenle başvuru sahibi mutlaka Malta Başkonsolosluğu tarafından kendisinden ve varsa sponsorundan istenen tüm evrakları eksiksiz bir şekilde değerlendirmeyi yapacak olan Elçiliğe / Konsolosluğa sunmalıdır.

Malta Ticari Vizesi

Ticari amaçla Malta’ya yapılacak 90 günü aşmayacak seyahatleriniz için Malta Ticari Vizesine başvurmanız gerekmektedir. Sadece ticari amaçla yapılacak olan seyahatler Malta Başkonsolosluğu tarafından bu kategoride değerlendirilecektir. Malta Ticari Vizesine başvurabilmek için mutlaka ticari amaçla seyahat edeceğinizi kanıtlayacak olan Malta da faaliyet gösteren, mutlaka yaptığınız iş ile aynı veya yakın bir sektörde faaliyet gösteren bir şirketten gönderilmiş adınıza hazırlanmış bir ticari davetiyeyi başvuru esnasında başvuru yapacağınız ilgili Elçilik / Konsolosluğa sunmanız gerekmektedir. Malta‘dan gelen geçerli davetiyenizin yanı sıra sahibi olduğunuz veya çalışmakta olduğunuz şirket ve ya kurumdan, Malta Başkonsolosluğu na hitaben seyahat amacınızı açıklayan antetli kağıda yazılmış bir yazının başvuru esnasında başvuru yapacağınız ilgili Elçilik / Konsolosluğa sunulması gerekmektedir. Vize dosyanızın hazırlanması ve işlemlerinizin sorunsuz yürütülmesi adına bir danışmanlık hizmeti almanız size fayda sağlayacaktır.

Malta Öğrenci Vizesi

Malta öğrenci vizesi kısa dönem ve uzun dönem olarak iki ayrı kategoride değerlendirilmektedir. 90 gün altı ve 90 gün üstü kalış olarak birbirinden ayrılan iki ayrı vize türü olarak birbirlerinden ayrılmaktadırlar. Kısa dönem öğrenci vizesi ile Malta’da yapılacak olan dil kursu, kısa süreli sertifika programları gibi kurslara katılabilirsiniz. 90 gün altı yapılan başvurularda vize müracaatınız Schengen vizesi olarak değerlendirilecek olup, 90 gün üstü yapılan başvurularda vize müracaatınız Ulusal vize olarak değerlendirilmektedir. Malta ulusal vizesi alabilmek için Malta da göreceğiniz eğitimin 90 günü aşması gerekmektedir. Her iki vize türü için de Malta’da eğitim alacağınız kurumdan gelen kabul mektubunu ve Malta da eğitiminiz boyunca oluşabilecek masrafları siz veya varsa sponsorunuzun karşılayabileceğini kanıtlayan maddi durumunu ispatlayıcı belgeleri başvuru esnasında başvuru yapacağınız ilgili Elçilik / Konsolosluğa sunmanız gerekmektedir.